menukalendarium

Czwartek, 2014-10-23

Imieniny:

Edwarda, Marleny

Gdzie spędziłeś wakacje ?

ZagłosujPokaż wyniki
newsletterstatystyki
koniec statystyki
Logo BIP

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » 10 CZERWIEC 2010 - OLIMPIADA SPORTOWA O PUCHAR DYREKTORA PRZEDSZKOLA NR 1 W ŁODYGOWICACH
10 CZERWIEC 2010 -OLIMPIADA SPORTOWA  O PUCHAR DYREKTORA
PRZEDSZKOLA NR 1 W ŁODYGOWICACH

Przedszkole Publiczne Nr 1 im. Ottona Klobusa w Łodygowicach było organizatorem Olimpiady Sportowej, która odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łodygowicach. Celem olimpiady było promowanie kultury fizycznej wśród przedszkolaków oraz integracja zaprzyjaźnionych przedszkoli nie tylko z gminy Łodygowice, ale także spoza gminy, a nawet Słowacji. Olimpiada skierowana była do dzieci 5 letnich. Nasze przedszkole reprezentowała drużyna w składzie: Monika Wosz, Natalka Łopatka, Mikołaj Pindel, Arek Piątek, Wojtuś Midor i Zosia Targosz. Wśród zadań było przedstawienie okrzyku bojowego, oraz wiersza lub piosenki związanej ze sportem. Przedstawiciele drużyn brali udział w zawodach sprawnościowych, między innymi mieli do pokonania tor przeszkód, biegli z piłeczką, rzucali do celu, a pozostałe dzieci kibicowały. My byliśmy szczególnie głośni bo mieliśmy instrumenty muzyczne takie, jak: flet, bębenek, drewienka itp. Jako jedyni mieliśmy też transparent z następującym hasłem: „ Przedszkole w Pietrzykowicach razem się trzyma i wszystkie nagrody zawsze wygrywa." Transparent zrobiła dla nas pani Ewa Wandzel , ponieważ w ten sposób Maluchy chciały trzymać za nas kciuki. Wróciliśmy do przedszkola z pamiątkowym dyplomem, pucharem, a uczestnicy zawodów zostali uhonorowani medalami.