Przedszkole Publiczne nr 1 w Pietrzykowicach

Historia przedszkola

Budynek, w którym obecnie mieści się nasze przedszkole, został wybudowany w 1908 roku. W budynku tym do 1961 roku mieściła się Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki. Dzieci objęte były opieką przedszkolną już w latach 80-tych XIX wieku, kiedy to w budynku pierwszej szkoły wybudowanej w 1882 roku (obecna Sołtysówka), mieściła się ochronka dla dzieci, a rodzice pracujący na roli mogli przyprowadzać do niej swoje pociechy.

przedszkole
Budynek pierwszej szkoły, gdzie w suterenach mieściła się ochronka dla dzieci.

W momencie wybudowania i oddania do użytku nowej szkoły, w dniu 1.09.1961r. uruchomiono w naszej wsi pierwsze przedszkole z prawdziwego zdarzenia. Początkowo w przedszkolu działały 2 oddziały, do których uczęszczało 50 dzieci. Przedszkole posiadało własną kuchnię, a w budynku mieściło się także mieszkanie dla dyrektora. Od 1989 roku, po likwidacji mieszkania dyrektorskiego i generalnym remoncie tej części budynku w przedszkolu działają do chwili obecnej 3 oddziały, do których uczęszcza 75 dzieci.